جستجو   :  

حضور رئیس سازمان فضایی کشور در عروج

 پیرو برنامه بازدید از بخش خصوصی فعال در حوزه فناوری فضایی کشور، دکتر براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران از شرکت طرح و آزمون عروج بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، در این بازدید دکتر براری ضمن تشکر از فعالیت‌های موثر و ارزشمند بخش خصوصی در زمینه توسعه فناوری فضایی در کشور گفت: خوشبختانه ظرفیت بسیار مناسبی در کشور در بخش خصوصی شکل گرفته و تا کنون خدمات شایانی را در توسعه فناوری فضایی بومی به کشور عرضه داشته است.

 

 

رئیس سازمان فضایی ایران تشکیل یک زنجیره همکاری از بخش خصوصی را لازمه توسعه بیشتر کشور در این حوزه دانست و افزود: امروز نیاز داریم تا در حوزه فضایی، بخش خصوصی فعال به یک زنجیره تبدیل شود و با تعامل و همکاری با دانشگاه ها که مراکز تربیت نیروی متخصص کشور هستند، بتواند نقش فعال‌تری در این حوزه داشته باشد. وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت‌های قابل ملاحظه بخش خصوصی چه در زمینه ساخت و طراحی ماهواره و چه در زمینه ارائه خدمات، وقت آن رسیده است تا اکوسیستم این حوزه با حضور فعال این بخش شکل گیرد.

 

 

 

دکتر براری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه جذب ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه فضایی کشور در نظر گرفته شده است، بخش خصوصی می‌تواند با تشکیل کنسرسیوم‌های مشترک، در زمینه اپراتورهای ماهواره‌ای نیز سرمایه‌گذاری نماید و در این حوزه حضوری پررنگ و فعال در کشور داشته باشد و بتواند به ارائه خدمات کاربردی به جامعه بپردازد و به رونق بازار این فناوری در کشور کمک نماید.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، کمک به تجاری‌سازی محصولات فناورانه بخش خصوصی و صدور تاییدیه‌های فنی محصولات را از سوی سازمان فضایی ایران اقدامی موثر دانست و ادامه داد: فضایی ایران تلاش خواهد کرد تا با فراهم نمودن بسترهای لازم به تجاری‌سازی محصولات فناورانه تولید شده در بخش خصوصی کمک نماید و آماده همکاری با شرکت‌ها در زمینه تولید محصولات جانبی فضایی و توسعه بازار آن خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

مرجع خبر: سایت سازمان فضایی کشور

تاریخ درج  :  1397/5/20  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی